YTONG
DONATILI ELEMANLAR
Çatı ve Döşeme Elemanları
Taşıyıcı Düşey Duvar Elemanları
Yatay ve Düşey Duvar Elemanları
Ytong Bölme Panoları
Lentolar
Söveler
Ytong Donatılı Elemanları El ve Montaj Aletleri
DONATISIZ MALZEMELER
Duvar Blokları
Taşıyıcı Blok Duvarlar
Asmolen Bloklar
Yalıtım Plakları
U Bloklar
Ytong Örgü Tutkalı
Ytong El Aletleri
 
YTONG  
Ytong El Aletleri

 

Testere :
Ytong blokları kesmeye yarayan, 50 cm kesme ağızlı ve geniş dişlidir. Duvar örümü esnasında kimi yerlerde malzemenin farklı boyutlarda kullanılmasına ihtiyaç duyulabilir. Böyle durumlarda testere ve gönye yardımı ile Ytong bloklar kolayca ve istenilen boyutlarda düzgünce kesilebilir.

Lastik tokmak:
Lastik tokmak, Ytong blokların üst ve yan yüzeylerine hafifçe vurmak sureti ile daha düzgün biçimde ve terazisinde duvar örülmesine ve blokların yerlerine oturmalarına yardımcı olur. Tokmağın lastik oluşu blokların zedelenmesini, zayiatını engeller ve hafif darbeler ile küçük yer değiştirmelerin kolayca yapılabilmesine olanak sağlar.

Gönye:
Blokları gönyesinde ve çeşitli açılarda kesmek için kullanılır.

Rende:
Ytong duvar blokları ile duvar örümü esnasında meydana gelebilecek yatay derzdeki ölçü bozukluklarının giderilmesinde ve yüzeylerin düzeltilmesinde kullanılır.

Buat açıcı :
Ytong Duvar üzerinde belirlenmiş noktalardaki buat yerlerinin kolayca açılmasını sağlar. Düşük devirli bir matkabın ucuna takılarak işlem yapılır.

Kanal açıcı:
Duvarlardaki tesisat kanallarının, duvara zarar vermeden, eşit genişlik ve derinlikte bir kerede açılmasına olanak verir. Bu el aleti ile ihtiyaca göre çeşitli çapta kanal açmak mümkündür.
         

Tutkal malası:
Duvar örümü esnasında her blok sırası üzerine örgü tutkalının uygulanmasında tutkal malası kullanılmalıdır. Ytong tutkalını 1 ~ 3 mm kalınlığında ve taşırmadan sürmeye yarar. Blok kalınlıklarına göre yapılmış olan malala

 
   

 

Copyright © 2006 - 2008 Yildizlar Insaat   çetin bilisim